Az Önce Zam Haberi Geldi! İstanbul, Ankara ve İzmir Güncel Benzin Motorin ve LPG Fiyatları

Az Önce Zam Haberi Geldi! İstanbul, Ankara ve İzmir Güncel Benzin Motorin ve LPG Fiyatları

Petrol piyasasında yaşanan çarpıcı gelişmeler sonrası akaryakıt fiyatlarına ilişkin yeni zam beklentileri oluştu. İşte güncel benzin motorin ve LPG fiyatları..

Zam haberleri gelirken akaryakıt fiyatları artmaya başladı; Brent petrol fiyatlarındaki hareketlilik ve döviz kurlarındaki değişimler, benzin, motorin ve LPG gibi akaryakıt fiyatlarını doğrudan etkiliyor.

Petrol piyasalarında son duruma göre, Perşembe günü Brent petrolün varil fiyatı 85,69 dolardan güne başlamış ve günü 86,95 dolar seviyesinde tamamlamıştı. Benzer şekilde, Batı Teksas türü ham petrolün varili ise gün sonunda 83,12 dolardan alıcı buldu.

Rusya'nın başkenti Moskova'da gerçekleşen terör saldırısı ve petrol rafinelerine yapılan saldırı endişeleri petrol fiyatlarını artırdı. Ancak, ABD'de ticari ham petrol ve benzin stoklarının arttığına dair veriler, fiyatların yükselişini sınırladı. ABD Enerji Enformasyon İdaresi'nin açıkladığı verilere göre, geçen hafta ülkedeki ticari ham petrol stokları yaklaşık 3,2 milyon varil artarken, benzin stokları da yaklaşık 1,3 milyon varil artış gösterdi.

Petrol fiyatlarındaki artışlar nedeniyle akaryakıt fiyatlarında yükseliş gözlemlenmekte; bu durum özellikle benzin, motorin ve LPG gibi akaryakıt türlerini etkilemektedir. Perşembe günü, Brent petrolün varil fiyatı güne 85,69 dolar seviyesinden başladı ve günü 86,95 dolar seviyesinde tamamladı. ABD'deki petrol sondaj kulelerinin sayısındaki azalış, akaryakıt fiyatlarına yansıyan zamların habercisi oldu. Şu an için akaryakıt fiyatları şu şekildedir:

Ankara Benzin Motorin ve LPG Fiyatları

- Benzin: 44.21 TL

- Motorin: 42.85 TL

- LPG: 22.37 TL

İstanbul Benzin Motorin ve LPG Fiyatları

- Benzin: 43.36 TL

- Motorin: 41.95 TL

- LPG: 21.93 TL

İzmir Benzin Motorin ve LPG Fiyatları

- Benzin: 44.41 TL

- Motorin: 43.06 TL

- LPG: 22.01 TL