Ay sonunu getiremeyen emeklilere ödenecek! 7.650 TL başvurana geçecek

Ay sonunu getiremeyen emeklilere ödenecek! 7.650 TL başvurana geçecek

Ay sonunu getiremeyen emekliler hiç üzülmesin. Mayıs ayı onlara gülüyor. 7 bin 650 TL ek ödeme hesaplara geçiyor.

Bugünün şartlarında ay sonunu getirebilmek sabit gelirli, asgari ücretli ve özellikle emekliler için büyük bir beceri haline geldi. Maaşlar ay sonuna kadar yetmiyor. Bu durumda emeklinin yapılacak ek ödemeler için gözünü kulağını dört açmasına sebep oluyor. Ancak Mayıs ayında güzel bir ödeme ile ay sonu derdi kalmayacak.

Haziran ayında yatacak Kurban Bayramı ikramiyelerinden önce emeklilere nakit ödeme yapılacak. En az emekli maaşı olan 7 bin 500 TL alan emekliler için 7 bin 650 TL hesaplara otomatik yatacak. Nakit ödemeden yararlanmak isteyen SSK, Bağ-Kur, 4C’li tüm emeklilerin ilgili bankaya müracaat etmesi de gerekmektedir. Müracaatlar doğrultusunda maaşların yatması akabinde ödemeler de hesaplara yatacak.

emekli-promosyon-odemesi-son-tarihi.jpg

EMEKLİYE KARŞILIKSIZ EK ÖDEME

Tüm emeklilerin yararlanabileceği karşılıksız ek ödeme ile vatandaşların ihtiyaçlarını daha rahat bir şekilde karşılaması amaçlanmaktadır. Nakit problemlerine Mayıs ayında çözüm olacak ödemeler ise kendi maaş bankalarından yatmaktadır. Emekli maaşlarına bağlı olarak hesaplanan ödemeler nakit biçimde aktarılmaktadır. Maaş hesabından maaş çeker gibi nakdi çekerek kullanabilmektedirler.

ING Bank’ın kendi maaş müşterisi olan emekliler için sunduğu ek ödemelerde yalnızca maaş müşterisi olarak ING Bank’ta 3 sene geçirmeleri gerekmektedir. 3 yıl ING Bank şubelerinden ve ATM’lerinden maaşlarını çekme sözünü veren tüm emekliler en az emekli maaşı olan 7 bin 650 TL’ye ek kampanyalardan da faydalanabilmektedirler.

ING BANK PROMOSYON ÖDEMESİ NE KADAR?

ING Bank promosyon ödemesi maaş müşterisinin çektiği aylığın miktarına göre değişmektedir. Eğer e az emekli maaşı olan 7 bin 500 TL’den faydalanan bir emekli ING Bank’tan maaş çekecekse 7 bin 650 TL ödemeyi almaktadır. 10 bin TL ve fazlasını alan bir emekli ise 8 bin 500 TL ödeme almaktadır. Ancak bunun yanı sıra ek kampanyalar da bulunmaktadır.

emekli-promosyon-ne-zaman-yatacak.jpg

Emekli promosyon ödemesine ek olarak otomatik ödeme talimatının verilmesi halinde 1.500 TL’ye kadar ek nakit ödeme alınabilmektedir. Ayrıca Turuncu Ekstra avantajlarından yararlanabilecek ING Bank maaş müşterisi emekliler sadece 31 Mayıs 2023 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmelidir.

Önceki ve Sonraki Haberler