Açıklama sabah geldi! Kamu çalışanlarına 10.000 TL hesaplara geçiyor!

Açıklama sabah geldi! Kamu çalışanlarına 10.000 TL hesaplara geçiyor!

Hafta sonu açıklaması sabah erken saatlerde geldi. Kamu çalışanlarına en az 10 bin TL ödemeler hesaplara yatıyor. İşte kamu çalışanlarına özel ödemeler hakkında ayrıntılar haberimizde...

Evdeki hesapların çarşıya uymadığı şu günlerde gelecek ekstra her bir ödeme çeşitli açılardan vatandaşların ihtiyaçlarına ilaç oluyor. Kamu çalışanları Temmuz 2023 ara zammı ile Ağustos toplu sözleşmesini beklerken öte yandan gelen bu ekstra nakit desteği gereken ihtiyaçlarının çözülmesine katkı sağlıyor.

T.C. kimlik ile başvurulması halinde kamu bankası olan Halkbank üzerinden yatırılacak nakit desteği en az 10 bin TL’den başlayarak 70 bin TL’ye kadar çıkıyor. Kamu bankasının tamamen kamu çalışanlarına yönelik oluşturmuş olduğu kampanya kapsamında vatandaşlar ihtiyaçlarını gidermek adına nakit ödemeleri hemen çekebiliyor. Peki, kamu çalışanlarına Halkbank ödeme şartları neler? Halkbank kamu çalışanlarına özel nakit desteği detayları neler?

kamu-calisanlarina-ozel-dusuk-faizli-kredi.jpg

HALKBANK KAMU ÇALIŞANLARINA ÖZEL NAKİT

Halkbank, bir kamu bankası olarak kamuda görev alan vatandaşlar için bir kampanya başlattı. Özellikle Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın aldığı karardan sonra kredi kartları nakit avans çekimine kapandıktan ve esnek hesap için sınırlama konulduktan sonra vatandaşlar bireysel ihtiyaç kredilerini daha fazla tercih etmeye başladı. Bu çerçevede “Kamu çalışanlarına acil ihtiyaç kredisi” kampanyasını başlatan Halkbank, azami 70 bin TL’ye kadar nakit desteği sağladığını açıkladı.

Halkbank, kamu çalışanları için nakit avans limitini 15 bin TL’ye indirdi. Merkez Bankası’nın verdiği nakit avans kısıtlaması vatandaşların bir nevi garantisi olan kredi kartından taksitli nakit avans çekme işlemini yok edince kredilere yönelim daha fazla arttı.

KAMU ÇALIŞANLARINA ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Kredilerin faiz oranları da arttırılmış durumda. Bir bankadan çekilen 70 bin TL 24 ay taksitle aylık 4 bin 644 TL ödenirken, Halkbank’ın kampanyası ile çekilen 70 bin TL kredi yine 24 ay taksit ile aylık yalnızca 3 bin 854 TL ödeniyor. Aylık fark 789 TL iken bu faiz oranı farkı yıllık bazda 18 bin 946 TL oluyor. Bu sebeple vatandaşların kredi çekerken bankaların en uygun faizli ihtiyaç kredilerine odaklanmaları gerekmektedir.

halkbank-kamu-calisani-kredisi.jpg

Halkbank’ın kamu çalışanlarına özel ihtiyaç kredisinde ise faiz oranı yalnızca 1,89’dur. 70 bin TL’ye kadar ihtiyaç duyulan nakit çekilebilmekte olup 24 aya kadar vade imkanından da faydalanılabilmektedir. Ayrıca serbest ödemeler, 3 ayda bir ödeme, artan veya azalan taksitlerle ödemek ya da aylık ödemelere bölmek gibi seçeneklerden istediğini seçerek kredilerini çekebilmektedirler.

Önceki ve Sonraki Haberler