80 milyona Kurban Bayramı harçlıkları! 1.000 TL netleşti! Başvuru yapılmalı

80 milyona Kurban Bayramı harçlıkları! 1.000 TL netleşti! Başvuru yapılmalı

80 milyona Kurban Bayramı harçlığı! 1.000 TL netleşti! Başvuru yapılması gerekiyor. Peki, 2023 Kurban Bayramı harçlığı için başvurular nereden yapılacak? İşte detaylar...

Kurban Bayramı’na az bir zaman kalmışken vatandaşların birçoğu şimdiden planlarını yapıyor. Dini vazifeleri yerine getirmek adına kurbanlık araştırmaları bir yandan yapılırken, bir yandan da çalışanlar bayram tatilini fırsat bilerek güzel bir tatil de planlıyor. Havaların ısınmaya başladığı şu zamanlarda Kurban Bayramı tatili de büyük bir hevesle bekleniyor.

Tüm bunların yanı sıra emeklilere ve hak sahibi olan bir kesim vatandaşa 2018 yılından bu yana yatan bayram ikramiyeleri hesaplara geçecek. 28 Haziran ile 1 Temmuz 2023 tarihleri arasındaki Kurban Bayramı için SSK, Bağ-Kur, 4C’li, EYT’li fark etmeksizin tüm emekliler 2 bin TL olan bayram ikramiyesinden faydalanacak. Ayrıca Kurban Bayramı ikramiyesinden malullük aylığı ile vazife malullüğü aylığı alanlar, yaşlılık ve ölüm maaşından faydalananlar da yararlanacak. Peki, 2023 Kurban Bayramı harçlığından kimler faydalanacak? Kurban Bayramı harçlığı ve ikramiyeler ne zaman yatacak? İşte Kurban Bayramı harçlığı detayları...

kimler-kurban-bayrami-harcligi-alabilir-2023.jpg

KURBAN BAYRAMI HARÇLIĞI NE ZAMAN YATACAK?

Haziran sonunda başlayacak olan Kurban Bayramı için ikramiyeler ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan sağlanacak olan harçlıklar bayramdan 1 hafta kadar önce hesaplarda olacak. En geç 26 Haziran 2023 tarihine kadar yatması beklenen Kurban Bayramı harçlıklarından 81 ildeki ve ilçelerdeki milyonlarca vatandaş faydalanabilecek.

KURBAN BAYRAMI HARÇLIĞI KİMLERE YATACAK?

Kurban Bayramı harçlığına Türkiye’deki 80 milyon vatandaş başvuru yapabilecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gelen açıklamada Kurban Bayramı için ek olarak 229 milyon TL bütçe ayrıldığı öğrenildi. Buna göre başvuru usulü ile yatırılacak olan Kurban Bayramı harçlıkları için nasıl başvuru yapılacağı da öğrenildi. Kurban Bayramı harçlığı için başvurularını gerçekleştiren ve başvuruları onaylanan vatandaşlar en fazla bayramdan birkaç gün önce 1.000 TL ödemelerini alabilecekler.

kurban-bayrami-harcligi-basvurusu-e-devlet.jpg

KURBAN BAYRAMI HARÇLIĞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinden sağlanacak olan Kurban Bayramı harçlığı için başvurular e-Devlet platformundan gerçekleştirilecek. E-Devlet üzerinden ayrıca hak sahibi olunup olunmadığını sorgulamak için onaylanan Kurban Bayramı harçlığı ödemeleri “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama” üzerinden kontrol edilebilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler