4A 4C 4C’li çalışanlara önemli duyuru! SGK açıkladı başvurana karşılıksız toplu para ödenecek

4A 4C 4C’li çalışanlara önemli duyuru! SGK açıkladı başvurana karşılıksız toplu para ödenecek

SGK'dan çalışanlara önemli duyuru Az önce yapıldı. 4A 4B 4C fark etmez başvuru yapanlara Toplu para ödemesi yapılacak. Karşılıksız geri ödemesiz yapılacak olan toplu para miktarı 25.000 TL olarak belirlendi.

Sosyal Güvenlik Kurumu, toplu nakit para destek ödemelerine devam ediyor. Bu defa açıklama kadın çalışanlar için yapıldı. Kadın çalışanlara SGK tarafından toplu nakit para desteği sağlanacak. Milyonlarca kadın çalışanı ilgilendiren duyuru bu sabah saatlerinde verildi. 4A 4B 4C fark etmez. Dilekçe ile yazılı başvuru yapanlar ödemeyi anında alacak. Üstelik ödeme miktarı da yılbaşında asgari ücrete yapılan zamla birlikte artış gösterdi. Yapılacak olan ödemenin miktarı 25.000 TL olarak belirlendi. Kadın çalışanları için başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

Çalışanlara destek ödemeleri devlet tarafından sağlanmaya devam ediyor. Bu defa da güzel haber sosyal güvenlik kurumuna bağlı olarak çalışanlar için geldi. SGK'lı çalışanlara verilecek olan doğum yardımı destek ödemesinin detayları belli oldu. Başvuru yapanlara SGK tarafından tam 25.000 TL destek ödemesi yapılacak. SGK'lı kadın çalışanlara sağlanacak olan bu ödeme karşılıksız ve geri ödemesiz olarak verilecek. Gerekli şartları taşıyanlar nakit destek ödemesinden faydalanabilecek. SGK son dakika duyurusunun tüm ayrıntıları haberimizde...

dogum-yardimi-1.jpg

SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNDAN KADINLARA 25.000 TL DESTEK ÖDEMESİ

SGK'lı olarak çalışan kadınlara Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından Doğum yardımı parası verilecek. 2023 yılında asgari ücrete yapılan zamla birlikte Doğum yardımı parası miktarı da arttı. Kadın çalışanlara verilecek olan doğum yardımı artık 25.000 TL oldu. SGK bu yardımı belirli şartlar doğrultusunda veriyor. Doğum yapan Sigortalı çalışanın doğumdan önceki Sigorta primlerinin ödenmiş olması aranan şartlar arasında yer alıyor. Diğer bir koşul ise doğum yapan kadının çalışanın doğumdan sonra işe dönmesi. İş göremezlik ödeneği olarak da bilinen bu yardım parası doğumdan önceki 8 hafta ve doğumdan sonraki 8 hafta olmak üzere toplam 16 hafta olarak ödeniyor.

dogum-yardimi-2.jpg

SGK'YA YAZILI DİLEKÇE VERENLER OLUYOR

Doğum yardımı ya da iş göremezlik ödeneği olarak bilinen ödemeden faydalanmak isteyenlerin doğumdan sonra işe dönmeleri halinde yazılı bir dilekçe ile ödeme almak için sosyal güvenlik kurumuna başvuru yapmaları gerekiyor. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan incelemeler tamamlandıktan sonra ödemede hesaplara aktarılıyor. Doğum yardımı parasından faydalanan SSK'lı kadın çalışanlar aynı zamanda devlet tarafından tamamen karşılıksız ve geri ödemesiz olarak sağlanan çocuk başına yardım ödemesinden de yararlanıyor. Doğumdan hemen sonra başvuru yapan kadınların tüm haklarından yararlanması mümkün.

Önceki ve Sonraki Haberler