1-2-3 çocuklu ailelere için duyuru geldi! Seçim öncesi maddi destek açıklandı, başvuru yapan alacak

1-2-3 çocuklu ailelere için duyuru geldi! Seçim öncesi maddi destek açıklandı, başvuru yapan alacak

Aile Bakanlığı çocuklu ailelere yardım duyurusu yaptı. Bakan Derya Yanık son dakika olarak açıkladı. 1 2 3 çocuk sahibi ailelere çocuk başına nakit destek ödemesi verilecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çocuk sahibi aileleri ve Sosyal Yardım ve destek fırsatları devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sabah saatlerinde çocuklu ailelere çocuk başına yardım ve destek ödemesi için duyuru yaptı. Ailelere SED yardımı ödenecek yardım sadece tek çocuk için değil Her çocuk için yapılacak. Peki, SED yardımı başvuruları nereden ve nasıl yapılır? SED ödemesi almak için şartlar neler? SED başvuru şartları ve tüm detaylar haberimizde…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çocuklu ailelere nakdi destek ödemesi duyurusu yapıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık mayıs ayı sosyal yardım fırsatları ile ilgili Sabah saatlerinde hem sosyal medya hesabından hem de aile Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden açıklamaya yayınladı. 1 2 3 çocuklu ailelere SED yardımı ödemesi verilecek. SED ödemesi almak isteyenler için tüm şartlar da belli oldu. Peki, SED yardımı başvurusu nasıl yapılır? SED ödemesi başvuru şartları neler?

sed-yardimi-1.jpg

SED ÖDEMESİ ŞARTLARI NELER?

Aile Bakanlığı SED yardımı şartları merakla araştırılıyor. Bakanlık SED ödemeleri ile ilgili detaylar açıkladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından SED yardımı ödemeleri için aranan en önemli şart Aile içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması. Bu kartı taşıyanlar başvuru yaparak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan SED yardımı alabiliyor. Çocukların eğitim masraflarının karşılanması için verilen bu ödeme 12 ay boyunca hak sahiplerine düzenli olarak sağlanıyor. SED ödemesi almak için başvurular e-devlet'ten yapılabildiği gibi aile Bakanlığı'na bağlı sydv'ler aracılığı ile de yapılabiliyor.

sed-yardimi-2.jpg

2023 SED YARDIMI ÖDEMELERİ NE KADAR OLDU?

Sosyal ve ekonomik destek ödemesi olarak bilinen ve çocuklu ailelere çocuklarının eğitim masraflarının karşılanması amacıyla sağlanan SED yardımı ödemeleri 2023 yılının başında güncellendi. Asgari ücret zammı, memur maaş zammı ve emekli maaş zammında yapılan artışlar doğrultusunda sosyal yardım ödemelerine de zam yapılırken SED ödemeleri ilkokul ortaokul lise düzeyindeki eğitim gören öğrencilere göre de farklılık gösteriyor. 2023 SED ödemeleri 3038 TL'den başlıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler